09:24
.

«Рекомендації для педагогів та батьків щодо підвищення мотивації школярів до навчання в умовах карантину»

     У  період  карантину  діти  змушені  залишатися  вдома  і  вчитися дистанційно. Батькам буває важко мотивувати дітей вчитися. Особливі труднощі відчувають батьки дітей з синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) або просто занадто активних дітей. Їм тепер доводиться не тільки виконувати роботу по дому і проводити час з дитиною, а й допомагати їй у навчанні.

     Якщо ви перебуваєте в подібній ситуації і змушені поєднувати ролі домогосподарки,  няні і вчителя для дитини, вам можуть допомогти наступні поради.

  • Складіть щоденний розклад для дитини. Роздрукуйте його і повісьте так, щоб  дитина  постійно  могла  його бачити. Дайте дитині годинник, щоб вона могла стежити за часом. Це організує її і допоможе дотримуватися розкладу.
  • Розклад має включати в себе перерви для фізичних вправ. Після таких перерв дитина краще концентрується на навчанні й менше відволікається.
  • Зосередьтеся  на виконанні навчальних завдань, а не на тому, щоб проводити за навчанням певну кількість часу. Поставте дитині мету: розв'язати всі приклади в параграфі або прочитати 10 сторінок книги. Не змушуйте  дитину  проводити за підручниками певну кількість часу. Коли ви поставите їй конкретну навчальну мету, вона буде більш мотивованою: якщо  вона  зробить все завдання швидше, вона зможе пограти або зайнятися чимось цікавим.
  • Переконайтеся  в тому, що дитина спить достатньо часу. Слідкуйте не тільки за тривалістю сну, але і контролюйте час, коли вона лягає спати і прокидається. Дитина повинна прокидатися в один і той же час - тоді ввечері  вона  буде втомлюватися і раніше лягати спати. Не варто змушувати дитину спати вдень - це порушить цикли її сну.
  • Якщо ви привчите дитину прокидатися в один і той же час - вона не буде страждати від безсоння. Дитина не повинна нічим займатися, лежачи в ліжку перед сном (винятком може бути тільки читання). Ні в якому разі не можна дозволяти їй користуватися смартфоном у ліжку. Тримайте всі мобільні телефони та зарядні пристрої в іншій кімнаті.
  • Якщо дитина погано поводиться, ви повинні встановити для неї швидкі і чіткі наслідки.  Наприклад, ви можете заборонити дитині користуватися мобільним телефоном протягом години, максимум - до кінця дня.
  • Переконайтеся,  що  у дитини є постійне місце для навчання. Виділіть їй стіл або парту. Дайте дитині все приладдя, необхідне їй для навчання. Це сформує  у  дитини корисну звичку. Якщо вона звикне вчити уроки в одному і тому ж місці, у неї виникне менше труднощів з навчанням, оскільки  середовище  буде  для  неї  знайомим, її  будуть  оточувати  одні й ті ж звуки. Це один з ключових принципів теорії навчання.
  • Позитивне  підкріплення  добре допомагає мотивувати дитину. Якщо дитина  самостійно  виконує всі завдання, у якості винагороди можна купити їй іграшку, виділити більше часу на ігри або дати певні інші привілеї.

      Виконувати  роль вчителя для дитини під час карантину - непросте завдання. Дотримуйтесь  зазначених  рекомендацій – і  ви зможете впоратися з нею якнайкраще.

Переглядів: 217 | Додав: osvita-artray | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar